Často kladené otázky

Pokud maté nějaký dotaz, který se týká členství v panelu PovidamSi.cz, projděte si, prosím, nejprve tento souhrn, který obsahuje často kladené dotazy. Pokud zde nenajdete odpověď na Váš dotaz, neváhejte se obrátit na emailovou adresu povidamsi@ipsos.cz, kde Váš dotaz rádi zodpovíme.

Registrace

Odměňování

Ochrana osobních údajů

Typy dotazování

Ostatní

Jak se mohu zaregistrovat?

Jednoduše, stačí vyplnit krátký registrační dotazník zde

Co mě čeká po registraci

Po úspěšně vyplněné registraci oslovujeme nejvíce relevantní skupinu osob s konkrétní nabídkou výzkumu. Například pokud děláme osobní rozhovory s klienty České spořitelny v Praze, oslovujeme ty, kteří uvedli, že v Praze bydlí a využívají Českou spořitelnu. Následně jim zašleme dotazník s doplňujícími dotazy. Poté z odpovědí vybereme ty, kteří odpovídají dalším podmínkám (např. mají u ČS hypotéku), zavoláme si s nimi a domluvíme konkrétní detaily jako je čas, místo, odměna.

Co když nakonec nedorazím?

Vzhledem k vyšší odměně a konkrétnímu času, na který každého účastníka domlouváme, znamená pro nás každé zrušení velký problém. Proto je třeba všechny problémy včas komunikovat. Většinou je možné domluvit termín nový, případně jsme schopni rozhovor nahradit jiným způsobem a víme, že i v budoucnu se na Vás můžeme spolehnout – vzájemná důvěra je pro nás na prvním místě.

Jak odměnu obdržím?

Peníze většinou vyplácíme na účet, který nově vyplňujete ke každému výzkumu, a to do několika dní od realizace. Dále jsou případy, kdy odměnu obdržíte hotově po rozhovoru – způsob vyplácení odměny víte vždy předem.

Kdy máte právo mi odměnu nevyplatit?

Odměnu vyplácíme vždy, když je dodrženo domluvené místo i čas a délka rozhovoru. Dále by z naší strany bylo možné odměnu zkrátit pouze v případě, že by vyšlo najevo, že Vámi poskytnuté úvodní informace nekorespondovaly s informacemi poskytnutými při rozhovoru – například v úvodu je řečeno, že chceme rodiče dětí 6-12 let, a nakonec se ukáže, že účastník děti nemá.

Musím odměnu za rozhovor danit?

Ne, jedná se o tzv. nahodilý, příležitostný příjem, který do roční výše 30 000 Kč nepodlého zdanění. (Nahodilý, příležitostný příjem ve smyslu § 10 Ostatní příjmy odst.1 písm.a) Zákona o dani z příjmu č.586/1992 Sb, do roční výše 30.000,- Kč nepodléhá zdanění.)

Jak je to s ochranou osobních údajů?

Vše, co nám řeknete je zpracováno anonymně. Více info zde

Mohu si vybrat, jakým způsobem bude rozhovor probíhat?

Bohužel tato možnost není. Předem je dáno, jakým způsobem rozhovor proběhne – zda online, osobně, kdy, kde bude výzkum probíhat a je na Vás se rozhodnout, zda jsou pro Vás podmínky akceptovatelné a daný způsob Vám vyhovuje.

Co když nemám web kameru na video hovor, nebo naopak nemám zájem o osobní rozhovory, ale rád bych se zúčastnil on-line či telefonicky?

Nic není problém, rádi Vás budeme nabízet jen ty typy projektů, které probíhají způsobem, který Vám vyhovuje.

Chci ukončit spolupráci, nechci už dostávat dotazníky k vyplnění.

Spolupráci s naším panelem můžete kdykoliv ukončit. Stačí napsat email na povidamsi@ipsos.cz.